top of page

Cappuccino Evde Nasıl Hazırlanır?


Genel olarak İtalyan yapımı bir kahve olarak öne çıkan cappuccino, günümüzün en çok sevilen kahve türleri içerisinde yer almaktadır. Özel aroma lezzeti ve sütün kıvamı ile birlikte kahve çekirdeklerinin eşsiz bir karışımı olarak ifade edilebilir.

 

Espresso ve sıcak sütün karıştırılmasının eşliğinde hazırlanmış olan bu özel lezzet, günümüzde en çok tercih edilen kahveler içerisinde yer almaktadır. Ancak aynı zamanda bunu evde de yine gerekli ve basit malzemeler eşliğinde hazırlamak mümkün. Fincanda kısa bir süre içerisinde hazır hale getirilerek keyifli bir şekilde her yerde tüketme şansı elde edilebilir.

 

Evde Cappuccino Hazırlamak

 

Sırasıyla gerekli malzemeler eşliğinde ve kolayca, kısa süre içerisinde kapuçinoyu evde hazırlamak mümkün.

 

 - Bu konuda öncelik olarak 150 mililitrelik geniş bir fincana, yine 30 mililitre genişliğinde espresso eklenir.

 - Yağlı bir süt tamamen köpürene kadar süt çubuğunda ısıtılır.

 - Espresso üzerine ardından köpüklü süt eklenir.

 - Fincanda olduğu zaman kalan köpüklü kısım bir kaşık yardımıyla fincana eklenir.

 

 Bu şekilde yukarıda verilen basit aşamalar ile birlikte evde ya da istenilen her yerde cappuccino hazırlama şansı değerlendirilebilir. Böylece süt ile birlikte espresso lezzeti ve sütün karışımı eşliğinde harika bir kahve damak tadını her yerde denemek mümkün.

 

Ev Yapımı Cappuccino

 

Gerekli olan birkaç basit malzeme eşliğinde ev yapımı cappuccinoyu gün içerisinde her daim tüketmek mümkün. Bu konuda öncelik olarak kahve fincanı kapsamında süt kaynatmak gerekir. Tabii cezvenin içinde bir miktar süt bırakmak önemlidir. Fincanın içinde yalan şeker ve kahve ile beraber süt eritilir.

 

Cezvenin içerisinde geriye kalan süt blender eşliğinde çırpılmak suretiyle köpük haline getirilir. Ardından fincanın üzerine ilave ettikten sonra artık cappuccino hazır hale getirilebilir. Bu şekilde görüldüğü gibi evde bulunan malzemeler ile beraber espresso olmadan da ev yapımı cappuccino'yu hazırlama şansı bulunmaktadır.

 

 Basit Malzemeler Eşliğinde Cappuccino Hazırlayın

 

Evde bulunan basit malzemeler eşliğinde artık kolayca cappuccino hazırlama şansı elde edilmektedir. Tabii bu konuda bulunacak elde bulunan malzemelere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Örneğin hem espresso kullanmak suretiyle hem de espresso olmadan da hazırlama olanağı olduğunu söylemek mümkündür. Çok özel ve eşsiz bir lezzet oluşturmak için süt ile birlikte şeker, kahve çekirdekleri yeterlidir.

 

Bulunan malzemelere bağlı olarak harika bir lezzet oluşturmak suretiyle keyifli bir kahve zamanı geçirme şansı elde edilmektedir. Bu durum sadece evde değil aynı zamanda iş yerleri ya da birçok farklı yerde gerekli malzemeler eşinde kolayca hazırlama olanağı tanıyor.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kahve Demleme Nasıl Yapılır?

Kahve özünün çıkartılma işlemi genel olarak demleme olarak ifade edilir. Bu durum kavrulmuş ve öğütülmüş kahve çekirdeklerinin içindeki suda çözünebilir bileşenleri doğrultusunda gerçekleşmektedir. Ta

Evde Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

Kahvenin lezzetini en iyi şekilde çıkarmak için günümüzde filtre kahveler önemli yer taşıyor. Aynı zamanda pratik şekilde kullanım imkanı verdiği için de ön plana çıktığını söylemek mümkündür. Bu konu

Comments


bottom of page